TYPOGRAFIA

Struktura
Standard
Zawartość
Wymiary
Kompozycja
Wyróżnienia
Ramki
Praktyka
Sukces

ATELIER

GRAFIKA

INDEKS
AUTOR
NOWOŚCI
Sukceslink


Jak ma wyglądać ładna strona?
Jak trafić w smak wszystkich?
Jak przyciągnąć wielu odwiedzających?
Jaka jest recepta na sukces?

black.gif

Wyglądem strony można zachwycić wielu odwiedzających, ale i zniechęcić innych.
W procesie kreatywnego myślenia, którego celem ma być sukces naszej witryny, oprócz zastanowienia się nad istotną zawartością powinniśmy spróbować poznać dobry smak przyszłych odwiedzających. Tworząc koncepcję niekoniecznie musimy korzystać ze znanych schematów, ale w poszukiwaniu środków wyrazu powinniśmy brać pod uwagę najważniejsze cechy strony www:

Prostota

czyli użycie komunikatywnych środków wyrazu, łatwo czytelnych dla odwiedzających. Stosowanie rozwiązań estetycznych, możliwych do pokazania w przystępny i jednoznaczny sposób. Używanie czystych i jasnych kolorów oraz logicznej struktury.

Funkcja

czyli umiejętne korzystanie z możliwości i konsekwentne przestrzeganie założeń, z wyrazistym pokazaniem piękna wynikającego wyłącznie z nadrzędności jego funkcji.

Koncentracja

czyli konsekwentne skupienie uwagi wyłącznie na prezentowanym przedmiocie (myśli lub temacie strony) oraz ich charakterystycznych cechach (marka, logo, koncepcja).
Używanie minimalnych środków wyrazu i nie zapominanie o istocie tematu strony.
Rezultatem powinno być stworzenie witryny bez zgubienia wątku oraz uciekania się do zbędnych efektów i przy użyciu najprostszych środków.
Czy w taki sposób osiągniemy sukces? Nie wiadomo, ale szansa jest duża, zwłaszcza gdy będziemy wiedzieli co chcemy osiągnąć i trafimy do odpowiedniej grupy odbiorców, którym za odwiedzanie naszych stron damy istotne korzyści.link

  Jerzy Sychut